Nejmladší zástupci Zlínského kraje si na prestižní soutěži vedli velmi úspěšně. Z Liberce a okolí, kde se na konci června konala letošní Letní olympiáda dětí a mládeže, přivezli hned několik medailí.

V úvodním sprintu, který byl i v přímém přenosu České televize, zářily zejména starší holky v D14, Lucka Dittrichová vyhrála a Valentina Batani byla třetí.

Na krátké trati byly opět nejlepší závodnice v D14. Třetí Lucku Dittrichovou doplnila na vyhlášení vítězů Valentina Batani (5. místo).

V závěrečném souboji sprintových štafet doběhla štafeta mladších žáků (DH12) ve složení Sabina Michálková, Martin Pernička, Míša Hrbáčková a Tomáš Vlček na skvělém třetím místě. Štafeta starších žáků doběhla do cíle jako první, bohužel se jí nepodařilo na druhém úseku orazit diváckou kontrolu.

I přes tuto smutnou tečku skončilo družstvo orientačních běžců Zlínského kraje celkově na krásném pátem místě za pořádajícím Libereckým krajem, Prahou, Jihomoravským a Královehradeckým krajem, tedy o místo lépe, než dopadla celkově výprava Zlínského kraje po započítání výsledků všechn sportů.

Děkujeme všem zástupcům za skvělou reprezentaci kraje a trenérům Haně Batani a Evženovi Pekárkovi za to, že se celý týden o děti starali.