Již tradičně patří pololetní prázdniny a běžkové soustředění na Pustevnách k sobě. Ne jinak tomu bylo začátkem února i letos. Už v přihláškách byl sníh slibovaný a bylo ho opravdu dostatek.

Největší část účastníků tvořili členové akademie orientačního běhu Zlínského kraje, hodně byli zastoupení i reprezentanti nedávno skončené zimní olympiády dětí a mládeže.
Většina přijela na chatu Šumná ve čtvrtek, v podvečerních hodinách a už příjezd po klikatící se silnici sliboval opravdové sněhové dobrodružství. Speciálně sobota pak byla velmi větrná. Ale sportovce přece drsnější podmínky neodradí. Není špatné počasí, jsou pouze špatně oblečení lidé.

Od pátku do neděle proběhlo 5 fází tréninku. První tři byly pro začátečníky spíše ve znamení nácviku správné běžecké techniky, kdy nejtěžší bylo zkoordinovat nohy a ruce. Ale nakonec se všem podařilo správný styl zvládnout.

Na sobotní odpoledne pak byl připravený LOB. Na 3 tratích se vystřídali všichni malí i velcí závodníci.

Po sobotním vichru se počasí umoudřilo a na neděli naplánovaný výlet směrem na Martiňák už proběhl za příznivého počasí. Tedy konec dobrý, všechno dobré. Zima snad ještě vydrží, aby si všichni mohli správnou techniku pořádně procvičit.

Děkujeme trenérům za přípravu a všem za účast a zejména pak za odhodlání poprat se s náročnými podmínkami. Za rok se na běžkách opět setkáme.