by se měla diskutovat na valné hromadě oblasti - více proč a jak v mailu, který rozeslal Josef Maliňák z Orientklubu Vsetín.

 Ahoj všichni,

Obracím se na Vás ve věci,která se může týkat každého klubu OB a je nutno k tomu vznést veřejnou diskuzi a stanovit jasná pravidla.

Minulý týden jsem se dozvěděl, že závody OB Valašské oblasti pořádané Kobrou Vsetín, se poběží na prostoru, který je evidován v oblasti pod číslem 001006Z. Název mapy Panská Zahrada, vydal ORIENTKLUB Vsetín, správce mapy – Josef Maliňák.   Nové mapy jsou „Maštaliska“ a „ Dolní město“

K vydání map mám tyto otázky:

1.       Jak je možné, že nové mapy byla schváleny bez souhlasu správce a vydavatele (zamítavé stanovisko napsáno dne 21.11.2012 – viz příloha. Telefonicky byla nabídnuta spolupráce s tím, že správcem mapy bude nadále Orientklub.To bylo zamítnuto.

2.       Jak je možné, že o této situaci Orientklub nikdo do minulého týdne neinformoval? (Valné hromady jsem se pro úmrtí v rodině nemohl zúčastnit a dodatečně jsem se omluvil – viz příloha)

3.       Je nutná registrace map, když se na to nebere ohled?

4.       Byl doložen souhlas vlastníka pozemků Město Vsetín?                                                                                          &nbs p;                        Tato i další mapa vydaná Orientklubem byla dotována Městem Vsetín a provozování sportovní činnosti na těchto prostorách bylo městem potvrzeno v dokumentu „POTVRZENÍ O SOUHLASU“  i na základě práce s mládeží (kroužek při ZŠ Sychrov ,náborové závody ZŠ Ohrada, Vsetínský zámek),kde byly modifikovány mapy pro tyto účely – viz příloha. Práci s mládeží na školách i modifikace map děláme zdarma – bohužel jsme tyto modifikace neregistrovali jako výukové mapy,ale mám za to že by to stejně nebylo br áno v potaz.

5.       Platí nějaká sportovní etika? Kam se vytratila? Proč byla vybrána tato lokalita,když k přemapování má Kobra Vsetín vlastní prostory (např. nad ZŠ Luh),taktéž vhodné pro městský OB.

Vlastní závody 18.10.2014 nebudou toto situací ohroženy - proběhnou dle rozpisu. Je však nutno na valné hromadě otevřít tento neetický postup a dohodnout se jak na to.

Po jednání s Městem Vsetín a vydáním dokladu „Potvrzení o souhlasu“ se nadále považuje ORIENTKLUB Vsetín za správce uvedených prostorů s tím, že se nebráníme korektní spolupráci a respektování i nepsaných pravidel. Nové mapy lze dále použít pro komerční využití jen se souhlasem.

Na jednání se zástupcem města Judr.. Pavelcem jsem byl pověřen otevřít problematiku spolupráce vsetínských klubů na valné hromadě a předat kopii „Potvrzení o souhlasu“do evidence map a následně informovat město Vsetín jejím výsledku.

Pro vydávání map navrhuje ORIENTKLUB VSETÍN tento etický kodex:

·         PŘEDLOŽENÍ SOUHLASU SPRÁVCE MAPY (pokud chci přemapovat registrovaný prostor jiného klubu)

·         PŘEDLOŽIT SOUHLAS VLASTNÍKA POZEMKŮ

·         PŘEDLOŽIT SMLOUVU O SPOLUPRÁCI S PŘESNĚ DEFINOVANÝMI PRAVIDLY

·         Dále doplňte dle vlastního uvážení   …………………………..

Děkuji a přeji  všem správný směr                                          Josef Maliňák   ORIENTKLUB Vsetín                              dne 16.10.2014

Re: Mapa MVK 2012, prostory MVK 2013

Od:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komu:

Roman Zbranek  

Datum:

21.11. 2012 14:02

Ahoj Romane,
na mapě Panská zahrada se již delší dobu neběžel závod Valašské oblasti, ale tato mapa je zaregistrována a jejím správcem je
Orientklub Vsetín. Nakládání s mapovými prostor a jejich přemapování podléhá pravidlům,která jsou k dispozici na internetu (CSOB)
Tato mapa je aktivně používána k tvorbě výukových map (Sychrov, Zámek) a tyto po dohodě budou jako výukové zaregistrovány.
Použít proto uvedený prostor lze jen se souhlasem Orientklubu Vsetín.
Toto bude také tématem na dnešní schůzce ve Zlíně.
Josef Maliňák
ORIENTKLUB  Vsetín
****************

> Od: "Roman Zbranek" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
> Komu: <
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, "Maliňák Vladimír" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
> Datum: 30.10.2012 11:44
> Předmět: Mapa
MVK 2012, prostory MVK 2013
>>Ahoj,
>>jelikož uplynul rok a byla vytvořena další Vsetínská mapa, tak ji dle
>loňského mailu uvolňuji. Jen dodávám, že pravidla jsou stejná jako před
>rokem. Tj, že mapu posílám jako .jpg soubor v rozlišení 600dpi. Je na ni
>možno bez problémů pořádat tréninky. Pro závodní účely je nutné se domluvit
>se správcem mapy na podmínkách, za jakých by byla tato mapa k dispozici.
>Mapa je v měřítku 1:4000, vrstevnice po 2 metrech. Pro kontrolu vzdáleností
>doporučuju použít SJ čáry. Vzdálenost mezi nimi je dle pravidel - 37,5mm na
>papíře = 150m ve skutečnosti.
>>Příští rok bych chtěl opět pořádat další ročník
MVK buď jako oblastní
>žebříček či pouze jako "sranda závod". Rád bych rozšířil stávající mapu
>dále na východ či sever. I tuto mapu bych samozřejmě za rok uvolnil. Opět
>bych apeluji na to, že stará mapa centra města je 12 let stará a v lesním
>mapovém klíči! Za posledních 10 let se tam neběžel žádný závod. Pokud tedy
>neuvidím v návrhu závodů na příští rok pořádání závodů v tomto prostoru,
>pravděpodobně jej použiji na
MVK 2013.
>>Pokud by některý z oddílů tento prostor chtěl využít, dejte mi, prosím, o
>této skutečnosti vědět.
>>Rouman (ASU8808)
>>Roman Zbranek
>E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
>ICQ: 305-741-694
>Skype: roman.zbranek
>GSM: +420 777 044 933

Re: Valná hromada oblasti / shromáždění oblasti


Od:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komu:

Radek Vintr  

Datum:

15.11. 2013 14:52

omlovám se za neúčast na VH,

 pomáhal jsem maželce při zajištění pohřbu - náhle úmrtí matky v tento den.

 Josef Maliňák

Orientklub

> Od: Radek Vintr <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
> Komu: <
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, "'OK2ZV'" <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>, <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>
> Datum: 09.10.2013 21:00
> Předmět: Valná hromada oblasti / shromáždění oblasti
Valná hromada oblasti / shromáždění oblasti proběhne ve čtvrtek 14. 11. 2013 od 17 hod na klasickém místě – zasedačka ZKO ČUS, Hradská 854, Zlín, 3. patro.

Radek Vintr