Akademie orientačního běhu

Velikonoční soustředění akademie orientačního běhu

Velikonoce byly již tradičně věnovány přípravě a stejně jako loni jsme se rozdělili na dvě skupiny. Skupina tvořená převážně žáky do 14 let absolvovala 6 tréninků kousek za hranicemi, v rovinatých terénech poblíž slovenského města Šaštín-Stráže. Dorostenci se pak vydali na Kokořínsko, konkrétně do Nedamova, kde pilovali techniku ve skalnatých terénech a zúčastnili se i druhé etapy velmi dobře obsazených Velikonoc ve skalách, kde vybojovali i několik umístění na stupních vítězů.

Žákovské soustředění začalo linií v Šajdíkových Humencích, pokračovalo náročným pátečním programem - dopoledními okruhy v Borském Mikuláši a odpoledním tréninkem sudá/lichá v Šaštíně. V sobotu jsme se vrátili do Borského Mikuláše na dopolední middle a odpolední sprint. Vše zakončil nedělní závod s hromadným startem a cílem u chaty. Všechny tréninky provázelo teplé slunečné, i když poněkud větrné počasí.

Dorostence čekal před příjezdem do Nedamova sprint v Mladé Boleslavi, poté ubytovaní a pro změnu zajímavý nočák. Druhý den okruhy a odpoledne kombotech, který zvláště ve skalách nebyl jednoduchý. V sobotu krásně svítilo sluníčko na druhou etapu Velikonoc ve skalách, kde dokázali prodat, co umí. Odpoledním tréninkem byly sprintovky. Posledním nedělním tréninkem byl middle.

Obě soustředění velmi rychle utekla. Krásné velikonoční počasí, zajímavé terény, skvěle připravené tréninky, rozbory, zábava a skvělá parta lidí. To bylo společné pro obě soustředění. Co víc si přát, snad jen to, že se brzo zase všichni uvidíme.

Číst dál...

Tréninkový kemp Švédsko 2023

Ve dnech 22.-31.7.2023 se skupina 8 dorostenců + 1 trenér složená z členů akademie orientačního běhu Zlínského kraje zúčastnila tréninkového kempu ve Švédsku. Soustředění se uskutečnilo v okolí Göteborgu, pořadatelem byl Český svaz orientačních sportů.

Akce byla organizována jako Stacionární tréninkový kemp, na kterém se v průběhu letních měsíců v týdenních turnusech střídají výběry nadějných mladých závodníků ze všech koutů České republiky.
Na místě bylo zajištěno základní ubytování v hostelu na předměstí Göteborgu a v okolních terénech bylo připraveno celkem 11 tréninkových tratí v různých typech terénu.

Číst dál...

Pozdně letní soustředění žáků

Třetí zářijový víkend proběhlo žákovské soustředění akademie Zlínského kraje doplněné o další členy SCD Valašsko. Cílem byla hlavně příprava na MČR oblastních žákovských družstev, které proběhne v podobném terénu v polovině října.


 

Číst dál...

Mladí orientační běžci z celé ČR soutěžili v Brně

O víkendu 10.–11. 6. proběhl v Brně druhý ročník Republikového festivalu žactva. Je to jedna ze dvou akcí v průběhu letošního roku, kde se potkávají nejmladší orientační běžci ze všech oblastí ČR. 

Pořadatelé z KOS TJ TESLA BRNO připravili pro více než 300 dětí od 10 do 14 let během dvou víkendových dní městský sprint v Brně-Medlánkách, orientační pětiboj, který dokonale prověřil orientační i fyzické schopnosti, a sprintové štafety v Brně-Řečkovicích.

Velikonoční soustředění

O prodlouženém velikonočním víkendu jsme trénovali hned na dvou místech. Žáci zakotvili na rovině v okolí Hradce Králové a absolvovali celkem 5 lesních a 1 sprintový trénink. Dorostenci a junioři vyrazili do náročných terénů Jizerských hor a měli ještě o 1 trénink víc. Celkem tedy 7 náročných lesních tréninků.

 

Číst dál...

Z CEYOC si dorostenci přivezli zážitky, zkušenosti i medaile

Na přelomu března a dubna se nejlepší dorostenci a dorostenky z TSM Valašsko zúčastnili Středoevropského utkání dorostu v Banské Bystrici na Slovensku. Na tratích změřili své síly s dorosteneckými špičkami ze Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Slovinska a Chorvatska i se soupeři z českých a moravských krajských výběrů.

Číst dál...

Za krasovými terény do Slovinska

Prvních pět březnových dnů využili nejlepší mladí orienťáci ze Zlína, Luhačovic, Kroměříže a Vizovic ke zlepšení mapové techniky v náročných krasových terénech Slovinska. Dvacítka členů akademie orientačního běhu Zlínského kraje absolvovala během pěti dnů 6 lesních tréninků v krasových terénech plných kamenů a závrtů a 2 sprinty v historických centrech přímořských měst Piran a Koper. Sice chladnější, ale slunečné počasí umožnilo zážitek z těchto specifických terénů, které v Česku nemáme. 

Číst dál...

Mapový výjezd do Šaštína

V sobotu 25. 2. se uskutečnila další akce akademie OB, jednodenní výjezd do atraktivních rovinatých terénů Slovenského Záhoří u Šaštína, které se nachází kousek za česko-slovenskými hranicemi.

Tréninky nám připravil bývalý slovenský reprezentant a rovněž bývalá zlínská posila Lukáš Barták.

Číst dál...

Lyžařské soustředění na Pustevnách

Již tradičně patří pololetní prázdniny a běžkové soustředění na Pustevnách k sobě. Ne jinak tomu bylo začátkem února i letos. Už v přihláškách byl sníh slibovaný a bylo ho opravdu dostatek.

Největší část účastníků tvořili členové akademie orientačního běhu Zlínského kraje, hodně byli zastoupení i reprezentanti nedávno skončené zimní olympiády dětí a mládeže.
Většina přijela na chatu Šumná ve čtvrtek, v podvečerních hodinách a už příjezd po klikatící se silnici sliboval opravdové sněhové dobrodružství. Speciálně sobota pak byla velmi větrná. Ale sportovce přece drsnější podmínky neodradí. Není špatné počasí, jsou pouze špatně oblečení lidé.

Číst dál...