Akademie orientačního běhu

Pozdně letní soustředění žáků

Třetí zářijový víkend proběhlo žákovské soustředění akademie Zlínského kraje doplněné o další členy SCD Valašsko. Cílem byla hlavně příprava na MČR oblastních žákovských družstev, které proběhne v podobném terénu v polovině října.


 

Číst dál...

Mladí orientační běžci z celé ČR soutěžili v Brně

O víkendu 10.–11. 6. proběhl v Brně druhý ročník Republikového festivalu žactva. Je to jedna ze dvou akcí v průběhu letošního roku, kde se potkávají nejmladší orientační běžci ze všech oblastí ČR. 

Pořadatelé z KOS TJ TESLA BRNO připravili pro více než 300 dětí od 10 do 14 let během dvou víkendových dní městský sprint v Brně-Medlánkách, orientační pětiboj, který dokonale prověřil orientační i fyzické schopnosti, a sprintové štafety v Brně-Řečkovicích.

Velikonoční soustředění

O prodlouženém velikonočním víkendu jsme trénovali hned na dvou místech. Žáci zakotvili na rovině v okolí Hradce Králové a absolvovali celkem 5 lesních a 1 sprintový trénink. Dorostenci a junioři vyrazili do náročných terénů Jizerských hor a měli ještě o 1 trénink víc. Celkem tedy 7 náročných lesních tréninků.

 

Číst dál...

Z CEYOC si dorostenci přivezli zážitky, zkušenosti i medaile

Na přelomu března a dubna se nejlepší dorostenci a dorostenky z TSM Valašsko zúčastnili Středoevropského utkání dorostu v Banské Bystrici na Slovensku. Na tratích změřili své síly s dorosteneckými špičkami ze Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Slovinska a Chorvatska i se soupeři z českých a moravských krajských výběrů.

Číst dál...

Za krasovými terény do Slovinska

Prvních pět březnových dnů využili nejlepší mladí orienťáci ze Zlína, Luhačovic, Kroměříže a Vizovic ke zlepšení mapové techniky v náročných krasových terénech Slovinska. Dvacítka členů akademie orientačního běhu Zlínského kraje absolvovala během pěti dnů 6 lesních tréninků v krasových terénech plných kamenů a závrtů a 2 sprinty v historických centrech přímořských měst Piran a Koper. Sice chladnější, ale slunečné počasí umožnilo zážitek z těchto specifických terénů, které v Česku nemáme. 

Číst dál...

Mapový výjezd do Šaštína

V sobotu 25. 2. se uskutečnila další akce akademie OB, jednodenní výjezd do atraktivních rovinatých terénů Slovenského Záhoří u Šaštína, které se nachází kousek za česko-slovenskými hranicemi.

Tréninky nám připravil bývalý slovenský reprezentant a rovněž bývalá zlínská posila Lukáš Barták.

Číst dál...

Lyžařské soustředění na Pustevnách

Již tradičně patří pololetní prázdniny a běžkové soustředění na Pustevnách k sobě. Ne jinak tomu bylo začátkem února i letos. Už v přihláškách byl sníh slibovaný a bylo ho opravdu dostatek.

Největší část účastníků tvořili členové akademie orientačního běhu Zlínského kraje, hodně byli zastoupení i reprezentanti nedávno skončené zimní olympiády dětí a mládeže.
Většina přijela na chatu Šumná ve čtvrtek, v podvečerních hodinách a už příjezd po klikatící se silnici sliboval opravdové sněhové dobrodružství. Speciálně sobota pak byla velmi větrná. Ale sportovce přece drsnější podmínky neodradí. Není špatné počasí, jsou pouze špatně oblečení lidé.

Číst dál...

Soustředění mládeže Vracov

První společná akce akademie orientačního běhu Zlínského kraje, TSM Valašsko a skupiny závodníků z Jihomoravského kraje proběhla od 6. do 8. ledna ve Vracově. Dohromady více jak 50 mladých závodníků využilo teplého zimního počasí pro procvičování práce s buzolou a především schopnosti držet čáru při vnímání okolních záchytných bodů. Pro starší účastníky šlo spíš o pilování a zdokonalování techniky, někteří mladší svěřenci naopak teprve poznávali pokročilejší způsoby navigace, které budou častěji využívat s nástupem do dorosteneckých kategorií.

Průběh významně oživilo společné setkání mládeže akademie Zlínského kraje, TSM Valašsko a TJ Spartak 1. brněnská, kteří si vzájemně tvořili zdravou konkurenci. Honiči kilometrů si také přišli na své – někteří ze starších jedinců naběhali během víkendu až 60 km!

Fotky, mapy a výsledky najdete tady.