O víkendu 10.–11. 6. proběhl v Brně druhý ročník Republikového festivalu žactva. Je to jedna ze dvou akcí v průběhu letošního roku, kde se potkávají nejmladší orientační běžci ze všech oblastí ČR.

Pořadatelé z KOS TJ TESLA BRNO připravili pro více než 300 dětí od 10 do 14 let během dvou víkendových dní městský sprint v Brně-Medlánkách, orientační pětiboj, který dokonale prověřil orientační i fyzické schopnosti, a sprintové štafety v Brně-Řečkovicích.

Valašská oblast sdružující závodníky ze Zlínského kraje vyslala na tuto atraktivní akci výpravu 30 mladých běžců a běžkyň. I když hlavním cílem RFŽ nejsou jen soutěže, ale zejména setkávání se s novými kamarády, byli zástupci Valašské oblasti vidět i na stupních vítězů.

V sobotním sprintu zvítězil v kategorii H13 Matouš Dittrich. Elenka Chodurová si doběhla pro stříbro v kategorii D11, Dalibor Šidla byl třetí v H11. A sestry Julie a Emílie Inka Slámovy doběhly na 5. místě (kategorie D13 a D11). Matouš Dittrich své prvenství obhájil i v odpoledním pětiboji, družstvo Valašské oblasti se umístilo na 5. místě ze všech 10 oblastí. V nedělním závodě sprintových štafet v kategorii DH14 vybojovala štafeta ve složení Eva Kundratová, Matouš Dittrich, David Pekárek a Julie Slámová 4. místo.

Veškeré výsledky najdete na stránce závodu. Výsledky štafet pak tady. Fotografie od pořadatelů i trenérů žákovského družstva Zlínského kraje – část 1, část 2.