Třetí zářijový víkend proběhlo žákovské soustředění akademie Zlínského kraje doplněné o další členy SCD Valašsko. Cílem byla hlavně příprava na MČR oblastních žákovských družstev, které proběhne v podobném terénu v polovině října.


 

Tratě byly připraveny zkušenými staviteli Evženem a Márou a to samo už je záruka kvality. V sobotu dopoledne jsme na mapě Vitulka absolvovali mapové okruhy, odpoledne pak u Křižánek middlík. Tam jsme bohužel narazili na zpočátku nepříjemného dřevorubce, který nepočítal s pohybem dětí v jeho zájmové oblasti, takže jsme museli jednu kontrolu odnést z dosahu padajících stromů a on na oplátku na chvíli přerušil svoji destrukční činnost.

V neděli jsme pak zakončili soustředění tréninkem s hromadným startem, tzv. hromaďákem.

V sobotu po večeři se na hřišti mezi ubytovnou a chatkami strhla rychlá vybíjená, kolotoč, do kterého se zapojili také někteří závodníci LCE, kteří zde měli místo na přespání po semifinále MČR na middlu. Po celou dobu jsme měli luxusní počasí, nasbírali jsme, samozřejmě až po tréninku, hromady hřibů. Příprava na družstva proběhla na jedničku, teď už jen nominovat ty nejlepší.